Jak działa akacja #niewkubeł?

 

Jak często Twój domowy kubeł „przyjmuje” resztki jedzenia, przeterminowane produkty lub rzeczy opatrzone etykietką „tego i tak nikt nie będzie jadł”? Pewnie myślisz – znowu będzie marudzenie o głodnych dzieciach… – nie o to chodzi! Wyrzucając jedzenie do śmieci wyrzucasz swoje pieniądze. Wyobraź sobie, że każdego miesiąca bierzesz z portfela 10, 20, 50, 100zł, gnieciesz i wyrzucasz do kubła. Trochę szkoda prawda?

 

Cel akcji #niewkubeł?

Chcemy abyś mógł lepiej zarządzać domowym budżetem, a w konsekwencji mógł pozwolić sobie na gratisowe przyjemności lub pomóc innym, a przy uruchomił kreatywność i dobrze się bawił 🙂

 

Jak to działa?

 1. Zastanów się ile w tygodniu wyrzucasz jedzenia
 2. Przelicz to na pieniądze i pomnóż x4
 3. Teraz wiesz ile wyrzucasz $$$ w ciągu miesiąca, jak pomnożysz razy 12 to będziesz wiedział ile w ciągu roku
 4. Pomyśl co zrobić, aby w ciągu tygodnia nie wyrzucać jedzenia
 5. Podziel się swoimi pomysłami z nami, a my podzielimy się naszymi z Tobą
 6. Kombinuj, baw się i oszczędzaj 😉
 7. Po miesiącu, dwóch, trzech, roku (jak wolisz) zaoszczędzoną kasę przeznacz na co tylko chcesz – dla siebie, dziecka, żony, męża, chłopaka, dziewczyny, wnuków lub bądź szlachetny i pomóż komuś potrzebującemu

 

Ile to kosztuje?

Nic. To tak jakbyś co jakiś czas znajdował pieniądze pod dywanem 🙂

 

Włączasz się?

Dziel się z nami swoimi pomysłami, spostrzeżeniami, zdjęciami potraw „z resztek”, komentuj, dopinguj lub zwyczajnie „przekaż dalej” 🙂

 

Masz pomysł co zrobić z resztką jogurtu, której nikt nie zjadł i pójdzie w kubeł? Babcia zdradziła Ci pomysł na „drugie życie” dla resztki zupy lub surówki? Nie trzymaj tego tylko dla siebie!

Komentuj, udostępniaj, napisz do nas przez facebooka lub na maila – niech inni też mogą z tego skorzystać 🙂

Wszystkie praktyczne pomysły, Wasze porady, zdjęcia będą publikowane na naszej stronie i portalach społecznościowych, abyśmy mogli zarazić pozytywną energią jak największą grupę osób!

Śledź nas także na facebooku  i baw się ze znajomymi – niech wszystkich ogarnie pozytywny #niewkubeł

Udostępnij naShare on FacebookPin on Pinterest

2 komentarzy “Jak działa akacja #niewkubeł?

 1. Jako emeryt (niegdyś nauczyciel) od lat muszę racjonalizować wydatki na jedzenie (i inne też), więc mogę tu przekazać trochę przepraktykowanych rad, lecz.– nie wiem jak to technicznie zrobić.
  Na razie jednak praktyczna rada – większość surówek można spokojnie ugotować, ew. doprawić podobnie do kapusty zasmażanej, i dodać jako jarzynę do II dania, natomiast pozostały jogurt można użyć do zaprawienia zupy zamiast śmietany.
  Gdzie mógłbym więc przesyłać dalsze rady i przepisy?

   
  • Dzień dobry,
   dziękujemy bardzo za zainteresowanie naszą akcją 🙂 Zachęcamy do podzielenia się radami na naszym profilu na facebooku lub przesłania nam ich mailem – w każdej z opcji postaramy się je wszystkie opublikować aby nasi czytelnicy również mogli się zainspirować!
   Pozdrawiamy Pana ciepło i serdecznie 🙂

    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

69 − = 60

Pełnia Smaków Softkiss Fundacja Konsensus Bezapelacyjnie TipCapital TipCapital