Wegańska bita śmietana

 

(czas przygotowania 5 minut, przepis na 6 porcji)

V Ten przepis jest bez jajek

V Ten przepis jest bez mleka

V Ten przepis jest bez glutenu

Jeśli jesteś wege, masz nietolerancję laktozy, kazeiny lub z innych przyczyn nie możesz spożywać nabiału, a marzy Ci się kawa z bitą śmietaną? Jeśli tak to zapraszamy na dzisiejszy przepis! Wegańska bita śmietana jest naprawdę rewelacyjna w smaku, a robi się ją równie szybko i prosto jak tradycyjną – zapraszamy!

Składniki:

  • 800ml mleczka kokosowego (minimum 80% kokosa)
  • 2 łyżki soku z cytryny
  • 2 łyżki cukru pudru

Przygotowanie:

Twardą część mleczka kokosowego umieszczamy w misie miksera razem z cukrem pudem, sokiem z cytryny i miksujemy na puszysty krem. Bitą śmietanę wstawiamy do lodówki.

Gotową bitą śmietanę przekładamy do rękawa cukierniczego z końcówką gwiazdki i ozdabiamy kawę lub wyciskamy na talerz i podajemy z owocami!

Uwaga! Aby bita śmietana się udała musimy przestrzegać dwóch zasad: pierwsza – mleczko kokosowe MUSI mieć minimum 80% kokosa, inaczej się nie ubije, druga – zanim zaczniemy ubijać musimy mleczko schłodzić minimum 12h w lodówce i najlepiej jeszcze wsadzić je na 30 minut przed robieniem do zamrażalnika.

Jeśli bita śmietana jest dla nas za delikatna lub nie ubiła się idealnie to możemy dodać dwie tabliczki białej wegańskiej (bez mleka) czekolady, rozpuszczonej w kąpieli wodnej i przestudzonej.

Smacznego!

Udostępnij naShare on FacebookPin on Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 × = 24

Pełnia Smaków Softkiss Fundacja Konsensus Bezapelacyjnie TipCapital TipCapital